ÚSPĚCHY PRE

Španělský drezurní tým se poprvé dostal do olympijského finále na hrách v Atlantě v roce 1996. Zároveň to bylo poprvé, kdy se finále zúčastnili koně plemene PRE. Jejich jména zněla EVENTO, FLAMENCO a INVASOR. Posledně jmenovaný byl náhradníkem a byl nejmladším ze všech soutěžících koní, na čemž lze ilustrovat
inteligenci tohoto plemene a jeho ochotu pracovat.

Dalším krokem byly hry v Sydney v roce 2000, kde španělský tým zahrnoval koně INVASOR a DISTINGUIDO a umístil se jako 7.

Španělská hvězda stoupala a národní reprezentace na světových jezdeckých hrách ve španělském městě Jerez de la Frontera získala 3. místo, opět s koňmi INVASOR a DISTINGUIDO.

V roce 2004 v Athénách už mělo španělské drezurní družstvo nad sebou jediného soupeře: skončilo druhé za vítězným Německem. Součástí tohoto týmu byli dva koně PRE – INVASOR s jezdcem Rafaelem Sotem a OLEAJE s Ignaciem Ramblou.

Na posledních olympijských hrách v Pekingu v roce 2008 byl členem španělského týmu kůň PRE Fuego XII ježděný Juanem Manuelem Muňozem. A opět tato vynikající dvojice se v roce 2010 na Světových jezdeckých hrách v Kentucky se umístili na 5 místě. " Video z Kentucky 2010 "

V soutěžích spřežení se španělští koně zúčastnili několika mistrovství světa, nejúspěšnějšími vozataji jsou Juan Robles a Antonio Carrillo.

Od chvíle, kdy ANCCE zavedla systém výběru PRE, splnilo 57 koní v roce 2006, 73 koní v roce 2007, 70 koní v roce 2008 a 76 koní v roce 2009 požadavky na zařazení do kategorie doporučený mladý chovný kůň pro
drezuru a jejich jména jsou každoročně zveřejňována v příslušném katalogu plemeníků.

Je třeba se zmínit o úspěchu jednoho z koní PRE, a to koně VELERO XI, který byl v roce 2006 zařazen do kategorie doporučený mladý chovný kůň pro jezdeckou všestrannost, a jeho jméno bylo uvedeno v příslušném katalogu plemeníků.

Španělský kůň posloužil při vzniku několika středoevropských teplokrevných plemen. Hřebci se dnes využívají jako zlepšovatelé sportovních koní v mnoha chovech.

PRE je vyrovnaný a inteligentní kůň harmonického exteriéru a je velmi ochotný pracovat, díky čemuž má výjimečnou schopnost shromáždění.

Zdroj: ANCCE

 

Aktuality

Svod 30.6. 2016

Svod 30.6. 2016

Svod koní P.R.E. v ČR - den první 30.6.2016 - oblast Čechy

Školení rozhodčích CSWE + veřejný trenink TRAIL - 10.4. 2016

Školení rozhodčích CSWE + veřejný trenink TRAIL - 10.4. 2016